V neděli 21.10.2018 se na hřišti RC Sparta Praha na Podvinném mlýně odehrála odveta.

V minulém zápase, který byl posledním v základní části, Spatria zvítězila nad Českými Tatranami 29:0. V neděli 21.října se v semifinále utkaly tyto týmy proti sobě znovu. Tedy přesně 14dní od porážky měly Tatrany šanci vrátit Spatrii prohru, kterou si odsud naposled odvezly.

Jenže holky ze Sparty, Říčan a Slavie byly na „domácí“ půdě namotivované a soupeřkám tento zápas rozhodně nechtěly dát zadarmo. I když čekaly, že to bude těžký zápas.

Oproti minulému zápasu se Spatrii podařilo být více na balónu a tak Tatrany neměly ani během prvního poločasu moc prostoru zaútočit. Tentokráte se podařilo Spatrii skorovat dříve, než těsně před koncem prvního poločasu, tak jako tomu bylo před 14dny. A tak na oddech šly holky se slušným bodovým náskokem.

Nepolevily ani v druhém poločase, kdy Tatrany prověřily souhru obrany těsně před brankovištěm domácích. Spatria ubránila každý pokus Tatranek projít skrze obranu do pětkoviště.

Tento bojovný výkon byl odměněn výhrou 27:0 a postupem do finále, které se odehraje 3.listopadu opět na Spartě.

Nutno dodat, že bojovná hra a krásné ragbyové akce byly k vidění u obou týmů.

Těšíme se na vás ve finále a Tatrankám přejeme hodně štěstí v boji o 3.místo.