V sobotu se odehrálo domácí utkání mužů RC Sparta Praha proti RC Dragon Brno.

Hodnoceni: zapas proti Dragonu nám vyšel poměrně dobře, zvláště v první půli se nám dařilo držet míč a nepustit soupeře v podstatě k žádné souvislé akci. Do druhé půle se nastupovalo s pár taktickými pokyny které se nám nedařilo plnit a z mého pohledu druhá půle byla horší i když podle skóre to není možná znát. A konečné výtězství bylo o třídu rozdílove v poměru 57:6 pro naše borce.

I přes toto vítězství nám zápas ukázal naše nedostatky které se budeme muset snažit odstranit a to zejména v útočných řadách kdy nejsme schopni nafixovat svého obránce. A také v obraně, která ještě dosti zapstává za naším ideálem… co bych naopak chtěl vyzdvyhnout je hra roje který byl téměr 100% co se standartek týče.

A musíme zmínit i domácí nedělní zápas žen. Kdy hrála SPATRIA proti Petrovicím Royal.

Holky odehrály velice vyrovnané utkání. Ale nakonec se podařilo SPATRII udržet bodový náskok z první půle a Petrovice Royal nestihly dotovat. Zápas skončil výtězstvím pro SPATRII 21:10.

Těšíme se na další zápas mužů, který bude tento týden ve Vyškove jelikož to pro nás bude zase uplně jiné srovnání s týmem který je v prvni 4 a ma daleko živějši styl ragby.

A ženám držíme palce na další zápas, který se hraje až 7. 10. znovu na Podvinném mlýně.