V neděli 2. dubna 2014 otevřeli úspěšně kadeti Sparty jarní část celostátní ligy. V rámci desátého kola zvítězila Sparta po dobrém výkonu celého týmu  nad Petrovicemi 22:43.

Na konci podzimu a při zimní přípravě se k týmu připojilo několik nových hráčů, kteří díky tomu, že měli základy z jiného sportu, poměrně rychle pronikli do principu hry a mohli se ihned zapojit, protože díky zranění a nemocem vypadlo 10 hráčů.

S novými hráči na několika postech v základní sestavě jsme vstoupili do utkání s taktikou dobře bránit a využívat nepozorností soupeře.

Během úvodních deseti minut jsme díky dobré organizaci roje přehráli soupeře a položili jsme dvě rychlé pětky 0:12. Petrovice se dostávaly za naší obranu jen díky hře v křídelním prostoru a podařilo se jim vedení Sparty korigovat ze dvou úspěšných akcí.

Sparta však díky dobré hře roje zaměstnávala neustále domácí obranu a poté vznikal prostor na rychlé průniky, které vedly do poločasu ke dvěma dalším pětkám 12:22.

Po změně stran začínali soupeři docházet síly a Sparta toho dokázala využít. Díky rychlým míčům do útoku, kde se dařilo i ve hře jeden na jednoho, soupeř inkasoval další body 12:36.

V závěrečných deseti minutách se domácí dostali do souvislejšího tlaku, ze kterého vytěžili díky chybám v obrané linii Sparty dvě pětky. To však vítězství Sparty neohrozilo, protože dokázala v posledních minutách pojistit vítězství sedmou pětkou na  22:43.

PETROVICE – SPARTA 22:43  (poločas 12:22)