V neděli se konalo Mistrovství ČR „7“ v kategorii U14. Pořádajícím byl klub RC DRAGON BRNO. Zastoupení bylo skvělé, na hřišti se sešlo 10 týmů z Čech a Moravy. Hráči RC SPARTA PRAHA opravdu překvapili. I přes to, že sedmičkové ragby běžně nehrají a trénovali ho pouze 2krát v jednom týdnu všem vyrazili dech. Celým turnajem procházeli bez jediného problému.

Po odehrání všech zápasů postoupili ze své skupiny jako vítězi. Po menší pauze nás čekal semifinálový zápas a soupeřem byl tým RC PŘELOUČ. Ale i s ním si kluci poradili a tak jsme se dostali do finále. Byl to krásný pocit a kluci byli fakt šťastní.

Čekání na druhého finalistu bylo nekonečné. Musely se odehrát ostatní zápasy o umístnění a pak teprve následovalo utkání, které nám určilo soupeře. Tím se stal tým RC DRAGON BRNO. Zápas to byl perfektní plný zvratů a napětí do poslední chvíle. Po prvních sedmi minutách jsme prohrávali 0:10. Do druhého poločasu kluci nastoupili v plné síle a s vědomím, že jde o všechno.

Byl to opravdový boj. Naši hráči se ale nenechali ničím a nikým rozhodit. Během několika okamžiků se nám povedlo položit a mít DRAGON na dosah. Konec se neúprosně blížil a bylo to kdo s koho. Před poslední minutou zápasu byl stav utkání 17: 12. V tomto okamžiku šlo opravdu o vše.

Nastala poslední minuta zápasu, když náš hráč položil velice důležitou pětku. Nervy byly napnuté jako špagáty, protože od zlaté medaile nás dělil jeden jediný kop. Ten jsme úspěšně dali a v ten okamžik zazněla píšťalka rozhodčího, která ukončila utkání.

ZLATO bylo doma. V tu chvíli byla ta radost neskutečná. Tento pocit bych přála zažít každému. Nesmím zapomenout poděkovat našim trenérům za práci, kterou odvedli, a klukům za to co dokázali.

Na konec také díky dvěma tatínkům (Kamil Rulf a Jindřich Kulhavý), kteří nás dopravili auty do Brna a zpět.

JMENOVITÉ PODĚKOVÁNÍ HRÁČŮM: M. ČÍŽEK, R. ČÍŽEK, J. KULHAVÝ, J. ZÁMYSLICKÝ, M. HAJSKÝ, F. RULF, D. DOLEŽAL, O. BEJČEK, S. TROCHTA, T. ZEMAN