V neděli 7.října se na Spartě odehrálo třetí kolo XV soutěže žen. Poslední kolo v základní části. Spatria měla zatím na kontě dvě výhry z předchozích zápasů proti Vydře a Petrovicím.

V prvním poločase, i přesto že jsme mohli očekávat, že Spatria bude téměř jasným favoritem zápasu po dvou výhrách, to tak jistě nevypadalo. Tatrany zahájily zápas velmi aktivní nátklakovou hrou, kdy se většinu času držely ve dvaadvacítce domácích.  Spatria využívala soupeřových chyb a individuálních průniků k přesunu hry na střed hřiště. Holky ze Spatrie byly nuceny ubránit spoustu soupeřových akcí a pokusů o průnik do brankoviště. Po tvrdé práci a opravdu náročném prvním poločase, kdy už to skoro vypadalo, že do druhé půle půjdou oba týmy s nulou, se probila Klára Hladilová do soupeřova pětkoviště a zhruba 5minut před koncem poločasu se Spatria dostala do vedení 5:0. Po této pětce, která Spatrii nakopla do hry, hned z následného výkopu se po několika fázích celého týmu prosadila Sára „Mamba“ Exnerová a uzavřela poločasové skóre na 10:0 pro Spatrii. Do poločasu šly holky s obrovskou chutí hrát dál a tahle chuť byla vidět v celém druhém poločase.

Ve druhém poločase Spatria přitvrdila v obraně, holky začaly Tatrany presovat a dostaly je pod veliký tlak. Chvíli po zahájení druhého poločasu se opět prosadila Klára Hladilová a Pavla Zahrádková konverzí navýšila skore na 17:0. Následoval únik Martiny „Chucky“ Nejezchlebové po křídle a krásná další pětka. Celý zápas zakočil únik Jany Kaňkové, kterým společně s proměněnou konverzí navýšila skóre na 29:0 a po této akci byl odpískán konec tohot úžasného zápasu.

Ač skóre neodpovídá, zápas to byl opravdu náročný a na obou stranách velmi vyrovnaný. Během zápasu bylo mnoho autů, mlýnů a opravdu velký počet skládek.

Spatria si vítězstvím v celé základní části zajistila postup do semifinále a jistotu domácí půdy.

Další zápas nás čeká 21.10.2018. Kde a v kolik hodin se bude hrát, sledujte na našem FB a IG.